متــــخصص جـــــــراحــــی رینـــــــــوپـــــــــلاستــــــــــی

فیلر پـــــــــر کننـــــــــــــــــــده هــــــــــــــــــــــای پــــــــــــــــــــوستــــــــــــــــــــــــــی

فیلرهای پوستی تزریقی هستند که چین و چروک و خطوط روی صورت شما را صاف می کنند. انواع مختلفی از پرکننده های پوستی وجود دارد. پزشکان معمولاً پرکننده های پوستی را در نواحی اطراف چشم، دهان و بینی شما تزریق می کنند. این عمل زیبایی معمول معمولاً فوراً نتیجه می دهد و می تواند ماه ها یا سال ها پایدار باشد. خانم دکتر میکانیکی با سال‌ها تجربه در زمینه انواع عمل‌های زیبایی، آماده خدمت رسانی به مراجعین خود می‌باشد.

فیلرهای پوستی چیست؟

تزریق فیلر پوستی نوعی روش زیبایی غیرجراحی است. پرکننده های پوستی چین و چروک ها را پر می کند، خطوط را صاف می کند و حجم را به صورت شما باز می گرداند. پزشک شما این مواد را درست زیر پوست شما تزریق می کند.

افراد برای بهبود ویژگی های صورت خود یا به دست آوردن ظاهری جوان تر، پرکننده های پوستی را انتخاب می کنند. این درمان انتخابی معمولا کمتر از نیم ساعت طول می کشد و زمان بهبودی حداقل است. نتایج فوراً دیده می‌شوند و بسته به نوع پرکننده و محل، ماه‌ها تا سال‌ها دوام می‌آورند.

انواع مختلفی از پرکننده های پوستی وجود دارد. پزشک شما گزینه های شما را با شما در میان خواهد گذاشت. مانند هر عمل زیبایی، خطراتی از جمله عفونت، خونریزی و کبودی وجود دارد. برنامه های بیمه درمانی معمولاً رویه های زیبایی انتخابی مانند تزریق فیلر را پوشش نمی دهند.

چرا از فیلرهای پوستی استفاده می شود؟

با افزایش سن، بدن شما شروع به از دست دادن کلاژن می کند. کلاژن ماده مهمی است که در سراسر بدن شما وجود دارد، از جمله در پوست، ماهیچه ها، استخوان ها و بافت های همبند. کاهش مقدار کلاژن در پوست باعث شلی پوست (شل شدن) و کاهش حجم می شود. پوست نازک تر می شود، خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و شروع به افتادگی می کند.

می توانید فیلرهای پوستی را برای موارد زیر انتخاب کنید:

برخی از داروهای تجویز شده برای درمان شرایط پزشکی مانند HIV و ایدز  می توانند باعث لاغری صورت شما شوند. برخی از افراد پس از مصرف این داروها برای بازگرداندن حجم به صورت خود پرکننده های پوستی را انتخاب می کنند.

انواع فیلرهای پوستی

انواع مختلفی از پرکننده های پوستی وجود دارد. علاوه بر پرکننده‌های «خارج از قفسه» که از مواد مصنوعی و موادی که به طور طبیعی در بدن شما وجود دارند، استفاده می‌کنند، پزشکان می‌توانند از چربی بدن شما استفاده کنند. پزشکان این روش را “پیوند چربی اتولوگ” می نامند، جایی که چربی را از یک قسمت بدن شما خارج کرده و به صورت شما تزریق می کنند.

اسید هیالورونیک (HA) یک اسید طبیعی است که در پوست شما وجود دارد. به پوست شما حجم می دهد و آن را هیدراته نگه می دارد. با افزایش سن، بدن شما تولید اسید هیالورونیک را متوقف می کند. نتایج حاصل از تزریق HA معمولاً شش ماه تا یک سال باقی می ماند.
هیدروکسی لاپاتیت کلسیم (CaHA) نوعی پرکننده است که از ماده ای تشکیل شده است که در استخوان های شما وجود دارد. نتایج حاصل از این پرکننده ها معمولاً حدود یک سال باقی می ماند. پزشکان معمولا از پرکننده های CaHA برای چین و چروک های عمیق تر استفاده می کنند.
پلی ال لاکتیک اسید (PLLA) ماده ای است که به بدن شما کمک می کند تا کلاژن خود را بسازد. پزشکان زیبایی معمولا از اسید پلی ال لاکتیک برای صاف کردن چین و چروک های عمیق روی صورت شما استفاده می کنند. نتایج می تواند دو سال یا بیشتر طول بکشد.