متــــخصص جـــــــراحــــی رینـــــــــوپـــــــــلاستــــــــــی

عمل جراحی بینی مدرن Preservation Rhinoplasty

هدف اولیه از رینوپلاستی (جراحی بینی) حفاظتی، حفظ تا حد امکان استخوان و غضروف اصلی بیمار و در عین حال بهبود ظاهر کلی بینی است. این روش منجر به ظاهر مطلوب طبیعی و بدون عمل می‌شود که اکنون یکی از مدرن ترین روش‌های جراحی بینی می‌باشد که دکتر نرگس میکانیکی انجام می‌دهند.

رینوپلاستی مدرن یا محافظت شده چیست؟

رینوپلاستی محافظت شده یک عمل جراحی اصلاح بینی است که هدف آن، حفظ تا حد امکان از بافت اصلی بیمار است. این روش به تکنیک جراحی پیشرفته نیاز دارد که به موجب آن جراح با برداشتن مقدار کمی از استخوان و غضروف از زیر پل بینی، شکل بینی را تغییر می‌دهد. با انجام این کار، جراحان متخصص زیبایی بینی می توانند ارتفاع پشت بینی یا پل بینی را بدون تغییر در خطوط پشتی بیمار کاهش دهند.

بیشتر بخوانید: جراحی ترمیمی بینی

رینوپلاستی مدرن چه تفاوتی با رینوپلاستی سنتی دارد؟

بهبودی بهتر با رینوپلاستی مدرن

یکی دیگر از مزایای رینوپلاستی مدرن از محل روی بینی است که پزشک این جراحی را انجام می‌دهد.
در طی جراحی بینی سنتی، جراح شما باید برای برداشتن استخوان و غضروف بر روی بافت نرم جراحی داشته باشد. بافت نرم حاوی رگ‌های خونی و لنفاوی است که وظیفه گردش خون و بهبودی را بر عهده دارند.
رینوپلاستی مدرن در قسمت دیگری از بینی انجام می‌شود، جایی که جراح نیازی به تداخل با بافت نرم در طول عمل ندارد. این مزیت اضافی بهبود سریع‌تر و کارآمدتر از رینوپلاستی محافظت شده را به همراه دارد، زیرا این عمل باعث اختلال در خون رسانی به ناحیه نمی‌شود.

توصیه‌های قبل، حین و بعد از عمل جراحی زیبایی بینی چگونه است؟

سوالات متداول

شش هفته بلافاصله پس از جراحی زیبایی بینی برای اطمینان از بهبودی کامل بسیار مهم است.

پزشک شما را به طور گسترده در مورد کارهایی که باید در این شش هفته انجام دهید توضیح خواهد داد و شما یک هفته بعد معاینه پس از عمل خواهید داشت تا مطمئن شوید که بهبودی به خوبی پیش می رود.

شما در هفته اول پس از عمل به استراحت و آرامش کامل نیاز خواهید داشت که بهتر است در خانه به آرامی بگذرانید. شما در دو روز اول پس از جراحی یک پد قطره بینی برای کنترل خونریزی خواهید داشت و همچنین باید بلافاصله پس از جراحی و به مدت سه ماه پس از عمل بینی خود از قطره برای شستشوی بینی خود استفاده کنید.

ریکاوری پس از جراحی زیبایی بینی چیزی نیست که بتوان آن را ساده گرفت. با این حال، اگر دستورالعمل‌های پزشک خود را را دنبال کنید، یک روند درمانی موفق و بدون رویداد را تجربه خواهید کرد.

معمولاً بیماران 10 روز پس از جراحی به سر کار خود باز می‌گردند. بسته به ماهیت شغلتان، ممکن است بتوانید کمی زودتر به وظایف سبک بازگردید. بهتر است این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

بیماران باید فقط سه تا چهار هفته پس از جراحی تمرینات منظم خود را از سر بگیرند. در دو روز اول باید فعالیت بدنی را محدود کنید، پس از آن می‌توانید شروع به حرکت در خانه و انجام کارهای سبک عمومی کنید.

بعد از هفته اول، پیاده روی سبک در بیرون ممکن است، اما این امر کاملاً به پیشرفت بهبودی شما بستگی دارد. بهتر است احتیاط کنید و به بدن خود زمان بیشتری نسبت به آنچه فکر می‌کنید برای بهبودی صحیح پس از جراحی زیبایی بینی نیاز دارد بدهید.

استراحت نه تنها به گرفتن بهترین نتایج از جراحی کمک می‌کند، بلکه احتمال بروز هرگونه عارضه را در طول دوره بهبودی به حداقل می‌رساند.