متــــخصص جـــــــراحــــی رینـــــــــوپـــــــــلاستــــــــــی

جراحی ترمیمی بینی

هنگامی که عمل بینی آنطور که انتظار می‌رود نتیجه نمی‌دهد، می‌توانید به جراح زیبایی بینی مجرب مراجعه کرده و جراح شما با استفاده از جدیدترین تکنیک‌های جراحی بینی می‌تواند آسیب وارده به بینی شما را ترمیم کرده و نتیجه جراحی بینی شما را بهبود بخشد.
جراحی بینی اصلاحی بسیار پیچیده است. بافت اسکار و تغییرات ساختاری ناشی از جراحی‌های قبلی، جراحی بینی را پیچیده می‌کند، که در حال حاضر یک روش دشوار است. برای اطمینان از نتیجه خوب، به یک جراح با تجربه وسیع جراحی بینی نیاز دارید. خانم دکتر نرگس میکانیکی با سال‌ها تجربه در این زمینه بهترین خدمات را به مراجعین خود ارائه می‌دهند. 

جراحی بینی (رینوپلاستی) ترمیمی چیست؟

رینوپلاستی ترمیمی یک عمل جراحی بینی است که بر روی بیمارانی انجام می‌شود که قبلا رینوپلاستی انجام داده‌اند. جراحی ترمیمی یکی از انواع سخت جراحی بینی محسوب می‌شود. هنگامی که جراحی روی بینی انجام می‌شود، بافت اسکار ایجاد می‌شود و ساختار زیرین بینی تغییر می‌کند. رینوپلاستی اصلاحی باید آسیب را ترمیم کند و با اسکار و بافت‌های قبلی تغییر یافته کار کند تا بینی‌ای ایجاد کند که هم از نظر زیبایی و هم از نظر ساختاری سالم باشد.
جراحی بینی اصلاحی به دلایل زیادی انجام می‌شود از جمله:

  • مشکلات تنفسی و سینوس
  • نتایج جراحی بینی آن طور که انتظار می‌رود نیست
  • اصلاح بیشتر بینی پس از جراحی بینی
  • تروما یا آسیب صورت پس از جراحی بینی قبلی

جراحی ترمیمی چگونه انجام می‌شود؟

جراحی بینی ترمیمی اغلب با استفاده از تکنیک باز انجام می‌شود. رینوپلاستی باز باعث تجسم و دسترسی بهتر به بینی شما می‌شود. یک برش در امتداد کلوملا (بافتی که سوراخ‌های بینی را تقسیم می‌کند) ایجاد می‌شود و پوست بلند می‌شود. جراح زیبایی، بینی را شکل داده و اصلاح می‌کند. پیوند غضروف اغلب در رینوپلاستی اصلاحی مورد نیاز است.

بیشتر بخوانید:

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی

بیمارانی که تحت جراحی رینوپلاستی ترمیمی قرار می‌گیرند ممکن است ناهنجاری‌های پشتی داشته باشند که مربوط به عدم تقارن استخوان بینی و قوزهای استخوانی باقی‌مانده است، بدشکلی V معکوس ناشی از، از دست دادن تکیه‌گاه به غضروف‌های جانبی فوقانی، یا تغییر شکل منقاری شکل ناشی از بافت اسکار بیش از حد در قسمت تحتانی بینی. بازسازی با استفاده از غضروف سپتوم، پیوند گوش، و پیوند غضروف دنده‌ای یا دنده ممکن است ضروری باشد. بعد از جراحی، بینی در یک آتل محافظ قرار داده می‌شود تا ظرافت ها تا زمان بهبودی در موقعیت خود قرار گیرند. بیماران قبل از رفتن به خانه، چند ساعت را با نظارت دقیق توسط تیم پرستاری ماهر در ریکاوری سپری می‌کنند.

تا زمانی که توسط جراح ویزیت نشده اید از ورزش های شدید خودداری کنید.

ریکاوری بعد از عمل ترمیم بینی

بعد از جراحی بینی ممکن است بینی شما کبود، متورم و حساس شود. تورم بعد از جراحی ترمیمی بسیار شایع است و نسبت به اولین بار جراحی بینی بارزتر است. برای حدود یک هفته مرخصی از محل کار برنامه ریزی کنید.
پس از روز اول، بسیاری می‌توانند فعالیت های اولیه روزانه خود را از سر بگیرند. این کار را به آرامی انجام دهید و تا آنجا که راحت و قادر هستید، فعالیت را مجدداً انجام دهید.
برای اطمینان از راحتی، نسخه‌هایی برای داروهای ضد درد و آنتی بیوتیک‌ها ارائه خواهیم کرد. از بیماران می‌خواهیم در دوران نقاهت بینی را با قطره شستشو دهند.
پس از ترخیص نیاز است چندین نوبت توسط جراح ویزیت شوید و اقدامات زیر نیز انجام شود:

  • بخیه‌ها و آتل‌ها معمولاً پنج تا هشت روز پس از جراحی برداشته می‌شوند.
  • تا زمانی که توسط جراح ویزیت نشده‌اید، از ورزش‌های شدید، بلند کردن اجسام سنگین و دمیدن بینی خودداری کنید.
  • بینی شما بعد از جراحی زیبایی بینی نسبت به نور خورشید بسیار حساس است. از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید.

توجه دقیق به دستورالعمل‌های ریکاوری برای دستیابی به نتیجه مطلوب پس از این روش ضروری است. بسیاری از نگرانی‌های رایج جراحی بینی وجود دارد. این نگرانی‌ها ممکن است به دلیل برداشتن بیش از حد غضروف‌های زیرین بینی یا بهبود غیرطبیعی با اسکار باشد. سایر بیماران پس از جراحی بینی با عوارضی مراجعه می‌کنند. برای اطلاعات بیشتر از طریق صفحه تماس با ما ، با دکتر میکانیکی و مشاورین در ارتباط باشید.