متــــخصص جـــــــراحــــی رینـــــــــوپـــــــــلاستــــــــــی

تزریق ژل

gel injection

در ابتدا لازم است تفاوت فیلر و ژل را بیان کنیم. به هر نوع ماده ای که در زیر پوست تزریق شده و فضایی را پر می کند فیلر گفته می شود.  فیلر می تواند ژل یا چربی باشد که در زیر پوست نقاط مختلف بدن تزریق شود. پس به طور کلی می توان فیلر یک تعریف کلی است که شامل ژل نیز می شود. در مطلبی دیگر به طور کامل فیلر توضیح داده شده است.

بیشتر بخوانید : فیلر (پر کننده‌های پوستی)

در این مقاله در مورد ژل توضیح خواهیم داد. ژل نام عامیانه است و نام علمی ماده ی تزریقی هیالورونیک اسید است.

نقش هیالورونیک اسید در بدن ما چیست؟

تا به حال در مورد “الاستین” یا “کلاژن” شنیده اید؟ هیالورونیک اسید نه تنها تولید الاستیک و کلاژن را تحریک می کند، بلکه مسئول افزایش سطح رطوبت در پوست و در عین حال تسریع بازسازی و ترمیم پوست است.

هیالورونیک اسید به وفور در سراسر بدن ما یافت می شود. برای عملکرد صحیح بدن ما ضروری است.. در واقع، هیالورونیک اسید در پوست ما، داخل مفاصل ما، در چشمان ما و در سایر بافت ها یافت می شود.

چرا هیالورونیک اسید در بدنمان را از دست می دهیم؟

کمتر از 24 ساعت طول می کشد تا اسید هیالورونیک موجود در پوست ما از بین برود، بنابراین باید روزانه آن را دوباره تولید کند. با افزایش سن، تقریبا 70 درصد از اسید هیالورونیک بدن خود را از دست می دهیم. جای تعجب نیست که هیالورونیک اسید اولین انتخاب در درمان های سفت کننده پوست است.

تزریق هیالورونیک اسید یا ژل چیست؟

تزریق اسید هیالورونیک (فیلر) به بخشی ضروری از درمان های ضد پیری تبدیل شده است. اسید هیالورونیک در حال حاضر به طور گسترده در محصولات مراقبت از پوست استفاده می شود و در صورت استفاده موضعی نتایج طبیعی به نظر می رسد. این ژل‌های نرم و شفاف را می‌توان به زیر یا درون پوست ما تزریق کرد تا منبع هیالورونیک را افزایش دهد، در نتیجه:

  • احیا کننده و بازیابی حجم از دست رفته در پوست ما
  • کاهش ظاهر چین و چروک و خطوط ناخواسته
  • دادن ظاهر نرم تر طبیعی
سوالات متداول

با بیش از 160 پرکننده پوستی که در حال حاضر در سراسر جهان از بیش از 50 شرکت موجود است، مهم است که پرکننده‌ای را با دقت انتخاب کنید که نتیجه مورد نظر شما را ارائه دهد. محصولات یک نتیجه زیبایی شناختی خاص را هدف قرار خواهند داد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق تماس با ما، با مشاورین ما در ارتباط باشید.

برای نتایج واقعاً طبیعی، پرکننده های پوستی نسل جدیدتر به طور خاص برای انطباق با حرکات و پویایی صورت ما ساخته شده اند. آنها یک اثر افزایش حجم فوری را ارائه می دهند و برای آبرسانی به پوست، درمان چین و چروک های سطحی و عمیق در مناطق پویا، ایجاد یا ترمیم حجم صورت و تغییر خطوط صورت طراحی شده اند.

از دیگر پرکننده‌های پوستی می‌توانبه موارد زیر اشاره کرد:

 

هنگامی که اسید هیالورونیک به پوست ما تزریق می شود، باعث جوانسازی و آبرسانی پوست می شود. همچنین می تواند چین و چروک ها را پر کند. اسید هیالورونیک به لطف توانایی خود در تحریک تولید کلاژن و ظرفیت عالی برای حفظ آب، پوست ما را صاف، حجیم و به خوبی هیدراته نگه می دارد. از آنجایی که اسید هیالورونیک مولکول های آب را جذب و متصل می کند، اسید هیالورونیک برای حفظ ساختار و حجم در پوست مهم است. کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک با هم داربست پوست را تشکیل می دهند و ساختار و بافت را ایجاد می کنند.

با افزایش عرضه اسید هیالورونیک، فیلرهای اسید هیالورونیک با پر کردن حجم‌های از دست رفته صورت با افزایش سن، کاهش ظاهر خطوط و چین‌وچروک‌ها و ایجاد ظاهری نرم‌تر و طبیعی، پوست ما را تازه و حجیم می‌کنند.

تزریق اسید هیالورونیک می تواند یک گزینه درمانی عالی برای درمان چین و چروک صورت بسته به جایی باشد که در آن قرار دارند. نواحی رایج درمان شامل چین و چروک های پیشانی، دور چشم، خطوط لب و چروک های گردن است.

در بیشتر موارد از تزریق سم بوتولینوم (بوتاکس) برای درمان چین و چروک استفاده می شود، اما تزریق اسید هیالورونیک نسل جدید می تواند به نتایج عالی برسد و در درمان های ضد پیری، تزریق هیالورونیک اسید بسیار موثر است. دکتر نرگس میکانیکی با سال ها تجربه در زمینه زیبایی آماده ارائه بهترین خدمات به شما عزیزان می باشد.