متــــخصص جـــــــراحــــی رینـــــــــوپـــــــــلاستــــــــــی

تزریق چربی

Fat Injection

تزریق چربی که به عنوان تزریق چربی صورت یا تزریق صورت نیز شناخته می شود، می تواند راهی موثر برای کاهش چین و چروک، کاهش جای زخم آکنه و بازیابی ظاهری جوان تر باشد. جراحان زیبایی مانند دکتر نرگس میکانیکی در مرکز جراحی زیبایی با تزریق چربی انسانی برداشت شده از بدن شما، پری صورت را افزایش می دهد، چین های عمیق را پر می کند، چین و چروک های صورت را نرم می کند، لب ها را حجیم می کنند و خطوط کم عمق را ایجاد می کنند.

چه کسانی می‌توانند تزریق چربی انجام دهند؟

برخلاف سایر مواد تزریقی آرایشی که از محصولات مصنوعی ساخته می شوند، تزریق چربی احتمال واکنش آلرژیک را ایجاد نمی کند زیرا بافت چربی از بدن شما گرفته می شود. در حالی که تزریق چربی روند پیری را متوقف نمی کند، بزرگ کردن صورت با چربی انسان ممکن است به تأخیر در نیاز به روش های تهاجمی تر، مانند لیفت صورت، لیفت پیشانی و ابرو یا سایر انواع جراحی کمک کند. تزریق چربی همچنین یک مکمل مفید برای سایر روش های جراحی زیبایی است

بهترین راه برای تعیین اینکه آیا کاندید تزریق چربی هستید یا خیر، مشاوره با یک جراح زیبایی است.

تزریق چربی گزینه خوبی است اگر:

 • آیا مایل به افزایش حجم زیاد هستید و یا نیاز به تزریق بافت عمیق دارید
 • از نظر جسمی سالم هستید
 • دارای درجات خفیف یا متوسط از پیری صورت
 • برای بهبود ظاهر خود اهداف مشخص، اما واقع بینانه در ذهن داشته باشید.

چگونه برای تزریق چربی آماده شوم؟

تزریق چربی روشی گسترده‌تر از استفاده از سایر فیلرهای تزریقی زیبایی است زیرا تکنیک‌های لیپوساکشن در آن نقش دارند. این تکنیک ها برای استخراج چربی قبل از تزریق استفاده می شود.

در حالی که تزریق چربی یک روش غیر جراحی است که معمولاً با بی حسی موضعی تکمیل می شود، اگر مقادیر بیشتری چربی از طریق روش های لیپوساکشن جمع آوری شود، ممکن است نیاز به بی حسی موضعی همراه با آرام بخشی داشته باشد.

آمادگی برای تزریق چربی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • آزمایش آزمایشگاهی یا ارزیابی پزشکی
 • مصرف برخی داروها یا تنظیم داروهای فعلی
 • قبل از عمل جراحی، سیگار را ترک کنید
 • اجتناب از آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی به دلیل افزایش خطر خونریزی.
سوالات متداول

روش های تزریق چربی به طور کلی به صورت سرپایی با استفاده از بی حسی موضعی در مرکز جراحی زیبایی و پلاستیک انجام می شود. این روش معمولاً 30 دقیقه تا یک ساعت یا بیشتر طول می کشد، بسته به بیمار، حجم تزریق و اقدامات اضافی که همزمان تکمیل می شوند.

از دیگر روش‍های غیر جراحی در حیطه زیبایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

چربی از نواحی خاصی از بدن (معمولاً شکم یا باسن)، یا با استفاده از سوزن یا از طریق تکنیک‌هایی مشابه روش‌هایی که در حین لیپوساکشن با استفاده از یک کانول ساکشن مخصوص استفاده می‌شود، خارج می‌شود. هنگامی که چربی کافی از ناحیه اهدا کننده گرفته شد، سپس با استفاده از یک سانتریفیوژ، که چربی را می چرخاند و ناخالصی ها را از بین می برد، تصفیه می شود.

سپس چربی از طریق سوزن تزریقی که معمولاً چندین بار به داخل و خارج از نواحی خاص تزریق می‌شود، به مناطقی که نیاز به تقویت دارند، تزریق می‌شود. این کار یک “شبکه” از رشته های پیوند چربی ایجاد می کند.>شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق صفحه تماس با ما،  با مطب دکتر نرگس میکانیکی در ارتباط باشید.

شما نتایج فوری از تزریق چربی خود را خواهید دید و نواحی تحت درمان ممکن است در ابتدا به دلیل تورم بیش از حد بزرگ شده به نظر برسند.

با گذشت زمان، تورم کاهش می یابد و معمولاً می توانید نتایج واقعی خود را در سه تا چهار ماه مشاهده کنید. پس از این مدت، ممکن است با متابولیسم بدن، چربی‌های نواحی تزریق شده را از دست بدهید.

به طور کلی، حدود نیمی از چربی تزریق شده در عرض سه تا شش ماه دوباره به بدن جذب می شود. پیگیری با جراح خود بهترین راه برای اطمینان از نتایج طولانی مدت است. 

بیشتر بخوانید :

عمل جراجی بینی مدرن

جراحی ترمیمی بینی

افرادی که تحت تزریق چربی قرار می‌گیرند معمولاً می‌توانند بلافاصله پس از درمان به روال عادی روزانه خود بازگردند. کبودی، تورم یا قرمزی هم در ناحیه اهداکننده و هم در ناحیه تزریق شده انتظار می رود، اما معمولاً تنها چند هفته طول می کشد.

دوره نقاهت ممکن است بر اساس استفاده از لیپوساکشن و میزان چربی برداشته شده طولانی تر باشد. در طول دوره نقاهت، باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید و ممکن است برای پنهان کردن و محافظت از اثرات این روش، از آرایش با محافظ UV استفاده کنید.

همه روش های جراحی دارای خطراتی هستند. عوارض احتمالی تزریق چربی عبارتند از:

 • عفونت
 • کیست های چرب
 • خون ریزی
 • آمبولی چربی
 • تغییر رنگ دائمی پوست در اثر کبودی
 • تورم
 • کبودی

شایان ذکر است که عوارض مطرح شده بسیار نادر هستند.